Zihinsel Güçler Hakkında Bilinmeyenler

Gerçekliği henüz tespit edilememiş olan “Telekinezi, telepati, astral seyahat, 6. His, duru görü “ gibi pek çok zihinsel güç vardır. Yalnız gerçeklikleri tespit edilemediği için bu konuların gerçek olmadıkları anlamını çıkaramayız.

Genel olarak her biri hakkında az da olsa sizleri bilgilendireceğim fakat asıl fazlasıyla dikkatimi çeken “ Astral Seyahat” konusuna daha bir özen göstermek isterim.

Astral Seyahat: Genel tabirle Astral Seyahat ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesidir. Bu geçiş esnasında bilinç açıktır ve bedenden ayrılan ruh bilinçte izlerini taşır.

Uyanık olarak da LSD (Liyeserjik asitten üretilen kişinin ruh halini değiştiren çok güçlü bir kimyasal madde) gibi saykodelik maddelerin etkisi altında da yapılabildiği söylenmektedir.

Parapsikolojide bu “Beden Dışı” deneyim anlamındaki “Out of Body Experince” (OBF) olarak metapsişikte ise “Şuur Projeksiyonu” olarak adlandırılmaktadır.

Uyku sırasında olan bu durum ya aşırı stres dolu bir günün uyku sonunda ya da çok gevşek olunan uyku sırasında olmaktadır.

Bazı insanlarda doğuştan astral seyahat yeteneğine sahiptir ya da astral seyahate daha yakındır diyebiliriz. Fakat doğuştan gelmesi önemli bir etken değildir. Doğru teknik ve deneyimlerle astral seyahati yaşamakta mümkündür.

Ayrıca bir diğer önemli konuda Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri alanda kullanmak üzere astral deneyimler üzerinde yoğun çalışmalar yaptığı da bilinmektedir.

Telekinezi: Zihinsel güçlerin bir diğeri de “Telekinezi”dir. Telekinezinin en yaygın bilinen etkisi düşünce gücü ile nesneleri hareket ettirmektir.

Biyokinezi: Düşünce gücüyle vücut görünüşünü, örneğin göz rengini değiştirmektir.

Telepati: İnsanlar arasında herhangi bir duyu organına veya araca ihtiyaç olmaksızın haberleşme ve aktarım gerçekleşmektedir.

Duru Görü: Beş duyunun dışında olayları ve düşünceleri görme ve algılamadır. Yani olmuş, olmakta olan ve olacak olan olayları görme özelliğidir.