Yeniden Bağlanma

Cevaplandı
1
0

Merhabalar,
Benim 30 aylık bir oğlum var ve ben çalışıyorum çocuğuma kayinvalidem bakıyor ilk senelerde kayin validem kalıyordu yanimda gündüz cok uyudugu icin gece cok gec saatlere kadar uyumuyordu bana ver ben bakayım sen uyu diyordu ve ben vermek istemesemde bırakıyordum o uyutuyordu ve herşeyiyle o ilgilenip bana alan bırakmadığı için ben çok bunalıyordum ve çocuğum babası hic ilgilenmemesine ragmen o geldiğinde koşuyordu bana surat yapıyordu ve daha yeni yeni bana yakinlasti ama ben ikimiz arasında bir boşluk olduğunu düsünüyorum bunu nasıl onarabilirim nasıl onunla iletişim kurabilirim tak avantajim onun annnesi olmam gibi hissediyorum bana yardımcı olur musunuz
Çok teşekkür ederim

  • Gulcan subaşı 2 sene önce sordu
  • son düzenleme 2 sene önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhabalar,
güvenli bağlanma erken çocukluk dönemindeki en önemli duygusal kazanımlardan biridir. Bu süreçte anne ve çocuk arasındaki bağ, çocuğun çevresiyle kurduğu ilişkilerin temelini oluşturur. Annenin ruhsal dünyada güven veren bir varlık olarak içselleşmesi, çocuğun sosyal dünyayla güven dolu bir ilişki kurmasını mümkün kılar.
Geçen bu süreçte çocuğunuzla yeterince vakit geçiremediğinizi belirtmişsiniz. Size mesafeli durması da, hissettiği ilgi eksikliğine bir tepki olabilir.
Size tavsiyem; çocuğunuza sevginizi davranışsal ve sözel olarak daha fazla hisserttirin. Birlikte daha sık oyun oynayın. Oyun esnasında onun heyecanını ve duygularını paylaştığınızı ona her fırsatta hissettirin. Yine ebeveynlere yönelik bir oyun terapisi yöntemi olan Filial Terapi yöntemini araştırın. Bu yöntem oyun yoluyla ebeveynin çocuğu ile daha sağlıklı bir bağ kurmasını amaçlar. bağı güçlendirmeye yönelik bir yöntem.
Sevgiyle Kaln

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.