Yalan Söyleme

Cevaplandı
1
0

Merhabalar kızım 7 yasında cok hiperaktif dikkat dagınıklıgı ve yalan söylüyor anlık daha sonra doğruyu söylüyor anlatmaya calişsamda bu huyundan vazgeciremiyorum

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhabalar,

çocuklar genellikle ebeveynleri tarafından sert ve eleştirel tutumlara maruz kaldıklarında yalana başvurabilirler. Ebeveyn tutumlarınızı gözden geçirmenizi öneriyorum. Eğer mükemmeliyetçi bir kişilik yapısına sahipseniz ve kızınızın davranışlarındaki hatalara karşı tahammülünüz düşük ise, kızınız sizden tepki görmemek için yalana yönelebilir. Kızınıza karşı sevgi ve kabul dilini arttırmanızı öneririm. Ayrıca olumlu davranışlarına vurgu yapmaya özen göstermelisiniz. Olumlu davranışlarına yaptığınız vurgu, kızınızı olumsuz davranışlarından uzaklaştıracaktır.

Ayrıca hiperaktiviteden de bahsetmişsiniz. Bunun değerlendirilmesi için psikiyatriste gitmeniz gerekir. Eğer dikkat eksikliği söz konusu ise, aşırı hareketlilik ve davranış sorunları dikkat eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Düzenlenecek bir tedavi programı ile bu sorunları aşabilirsiniz.

Sevgiyle kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.