Uyku Düzeni Bozulan Çocuğum İçin Ne Yapabilirim?

Cevaplandı
2
0

Merhaba bu imkandan bizi faydalandırdığınız için  size çok teşekkür ederiz. Bizim sıkıntımız, benim oğlum 30 aylık bebekliğinden 2 yaşına kadar ki sürede geceleyin 8 saat kesintisiz uykusu olan bir çocuktu ve sendromlar vesaire hiçbir şey yaşamadık ilişkimiz çok iyi. 2 yaşına kadar birlikte de yattık Fakat şu an ayrı yatamıyorum. Oğlum ne kadar Uslu size anlatamam yani oyuncaklarla oynadıktan sonra  işimiz bittiğinde oyuncaklarını toplar birlikte oyun saatleri yapıyoruz yemek yapıyoruz kek yapıyoruz parka gidiyoruz bir oyuncakçıya girdiğimizde kesinlikle bir oyuncağa saldırmaz… ısırması yok bağırması atması aşırı hareketi yok Ancak 2 yaşından beri geceleri kaşınarak uyanıyor ve kendisini parçalıyor Ben de mecburen Şu an henüz yatağımızı ayıramadım Çünkü gözünü açmadan direkt dalıyor bir yerlerine ve kendisine zarar veriyor yani kaşıyarak. Ben şundan şüpheleniyorum 2 yaşına girmeden Babasıyla çok çok büyük kavgalar ettik ve bu çocuğa da yansıdı tabii ki de.. yalnız kaldım, Ara ara çok çok çok çok pişman olduğum bir konu var Ona da biraz bağırmış olabilirim ama psikolojim gerçekten kötüydü. Şu an babasıyla aramız çok çok iyi ancak galiba o zamanın Bir izi çocukta geceleri kötü uyanıyor. Cevabınız için çok teşekkür ediyorum.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

merhabalar Betül Hanım,

Oğlunuzun yaşadığı kaşınma sorunu ile ilgili öncelikle bir dermotoloji uzmanına gitmenizi öneriyorum. Bu sorunun altında fizyolojik bir neden yatıp yatmadığı değerlendirilmeli.

Bununla birlikte sizin geçirmiş olduğunuz stresli süreçte oğlunuzun ruh halini olumsuz etkilemiş olmalı. Öncelikle birlikte bol bol sevgi ve ilgi odaklı zaman geçirmeye özen gösterin. Fiziksel teması arttırın. Gece uykuya geçişte saçını okşayın, sırtını sıvazlayın, sevginizi sözel olarak ifade edin. Ayrıca oyun yoluyla anne ve çocuk arasındaki duygusal bağı güçlendirmeyi hedefleyen Filialterapi yöntemini uygulayan bir uzmandan destek almanızı öneriyorum.

Sağlıcakla Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.