Kızım Çok Az Uyuyor, Ben Tükendim

Cevaplandı
2
0

Merhabalar,
Kızım iki buçuk yaşında. Bu konuda ciddi emek verdiğime inanıyorum. Fakat hala bir uyku rutini oluşturamadık. Ağlatarak, dayatmalarla, çaresizliği öğreterek uyku eğitimine karşı olanlardanım. Kaldı ki kızım kalp hastası enn doğru yöntem o olsa dahi sanırım yapmazdım.
Nasıl bir gün geçirirsek geçirelim (bol oyunlu, arkadaş ortamı, piknik, yolculuk, yürüyüş, açık hava,yüzmek yada bütün gün evde pineklemek) sonuç değişmiyor max. 4saat sonra hoop ayakta.
Bir süre ona yetiyor dinleniyor demek ki her çocuğun huyu başka” gibi iyimser bir yaklaşımla ona uyum sağlamaya çalıştıysam da açık söyleyeyim ben bittim. Ayak uydurmak imkansız. Bu durum sosyal hayatımı inanılmaz kötü etkilediği gibi yetersiz uykudan, zihin yorgunluğundan, kafa karışıklıkları ve unutkanlıklardan şikayet eder oldum. Özetlemek gerekirse uyku kelimesine bile direnen, asla uykuyu sevmeyen, çoğunlukla gündüz uykusu uyumayan , kaçta yatarsa yatsın max. Dört saat sonra kalkıp birşeyler yemek isteyen bir kızım var. Öyle sevimli ki bir görseniz. Fakat ben tükendim. Desteğinize ihtiyacımız var . Şimdiden çok teşekkür ediyorum . Sevgiler…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

merhabalar,
Kızınız uykudan ağlayarak mı uyanıyor? Kaygılı bir çocuk mu? Sizden ayrılmakta zorlanıyor mu? eğer bu tür durumlar gözlemliyor iseniz, kızınızın uyku sorunu kaygı kaynaklı olabilir. Sizden ayrı kaldığında hissettiği kaygıyla baş edemediği için uykusu bölünüyor olabilir. Ancak böyle bir durum söz konusu değil ise, kızınız fizyolojik olarak daha az uyku ihtiyacı hissediyor olabilir. Belli ki bu durumda kızınızın enerjisine yetişmeye çalışırken, kendinizi tükenmiş hissediyorsunuz. Büyük ailenizdeki aile fertlerinde yardım almanızı öneriyorum. Onlar evin işleri v.b. görevlerinizde size yardımcı olurlarsa, tükenmişlik duygusunun önüne geçebilirsiniz.
Sevgiyle Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.