Tuvalet eğitimi

Cevaplandı
4
0

İyi günler. 2 yaş 7 aylık bir kızım var. Tuvalet eğitimine 27 aylıkken başladık. Bir ay sonunda çişini de kakasını da söyleyip ara ara da lazımlığa gidip kendi yapıyordu. Geceleri hiç yapmıyordu. Sabaha kadar hiç kaldırma gereği bile duymuyordum. Bir ay sonra çişinin geldiğini söylediğinde dört beş damla kaçırmaya başladı çok önemsemedim. Bu durum kademeli olarak artmaya başladı. Daha çok kaçırmaya başladı. Ve bir ay sonra yani şimdi tamamen başa döndük hiç haber vermeyip altına yapıyor. Biz ara ara hatırlatıp çiş varmi diye sorduğunuzda çiş yok diyip beş dk sonra altına yapıyor. Biz hatirlatsak bile gitmek istemiyor. Ve artık geceleri de yapmaya başladı altına. Biz tuvalet eğitimi dönemi boyunca hiç kızma yada tepki verme gibi Bi durumda bulunmadık. Herhangi bir tranvatik Bi durum yok ve idrar yolu enfeksiyonu yok. Kabızlık problemini yasiyoruz ilaç kullanıyoruz. Ne yapmamız gerekiyor. Zorlamayip beze mi dönmemiz lazım. Teklif ettiğimde be ide kabul etmiyor.

  • FATİH kocaman 11 ay önce sordu
  • son düzenleme 11 ay önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
4
0

Merhabalar Fatih Bey,
bir çocuğun tuvalet egitimini edindikten sonra yeniden alt ıslatmaya başlamasının altından psikolojik nedenler yatar. Çocuğunuzun yaşam öyküsünde travmatik bir yaşam öyküsü olmadığını belirtmişsiniz ancak yine de aile ortamında ya da kreşe gidiyorsa bu ortamda onu etkileyen bir durum ortaya çıkmış olabilir. Sizin ya da eşinizin evebeyn tutumlarında kurduğunuz duygusal bağda kızınızı olumsuz etkileyen bir olgu olabilir.

Altına ıslattığı anlarda anlayışlı ve sakin kalmanızı öneriyorum. Ancak yeniden bez kullanmaya geri dönmenizi önermiyorum. Bununla birlikte evebeyn-çocuk ilişkinin analiz edilmesi için mutlaka bir uzmandan destek almanızı öneriyorum

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.