Oğluma Söz Geçiremiyorum, Çok İnatçı ve Her Şeye Ağlıyor

Cevaplandı
2
0

İyi günler oglum 3 bucuk yasında ve ben ogluma hiç bir şekilde söz geciremiyorum. Tek başıma büyütüyorum babasıyla ayrıyız. Her dedigini yapan birisi degilim cok diretiyor bu yüzden . evde tek başınayken yine biraz iyi ama bir yere gidelim birisi bize gelsin zıvanadan cıkıyor ve ben tükendim artık sinir sistemim çöktü resmen . birşeylerini paylaşmıyor kolay kolay .sataşması var. her şeye aglıyor cok inat ediyor ne yapıcam artık bilmiyorum

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhabalar,
kurallar konusunda tutarlı olduğunuzu ancak oğlunuzun inatlaşma, hırçınlık gibi uyumsuz davranışlar sergilediğini belirtmişsiniz. Çocuğunuzla ilişkinizi yeniden gòzden geçirmenizi öneriyorum. Birlikte kaliteli vakit geçiriyor musunuz? Oglunuz sevgi ve ilgi eksiliği hissediyor olabilir mi? Babasıyla ilişkisi nasıl? Babası yeterince göremiyor olabilir mi?
Çocuklar sevgi ve ilgi yoksunluğu hissettiklerinde ebeveynlerinin beklentilerine duyarsızlaşabilirler. Aslında ilgi yoksunluģu karsısında hissettikleri ruhsal gerginligi yıkıcı davranislarla dışa vururlar. 3 yaşínda bir çocuk anne baba benimle daha fazla vakit gecirin diyemez bunun yerine hissettigi yoksunlugu davranslariyla disa vurur.
Sağlıcakla Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.