Eşimle Cinsel İlişkideyken Oğlum Gördü.

Cevaplandı
8
0

Oğlum 9 yaşında ve ilk kez böyle bir durumla karşılatık. Eşimle birlikte olurken bizi gördü. Şu an çok endişeliyim ne yapmam gerek lütfen bana akıl verin. Çocuk çok agresif davranıyor ve ne yapacağımı ne anlatacağımı bilmiyorum.

  • ........................ 6 ay önce sordu
  • son düzenleme 6 ay önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
10
0

Bu durum yalnızca evebeyn için değil çocuk için de zor bir durumdur. Çocuk gördüğü durum karşısında korku ve tedirginlik hissedebilir ya da şok geçirebilir. Uygun açıklama yapılmadığında, babanın anneye zarar verdiği algısı ile babaya karşı öfke duymaya başlayabilir.
Ancak 9 yaş döneminde çocuklar cinselliği anlamlandırabilirler. Önemli olan sakin ve çocuğun yaşına uygun şekilde açıklama yapmaktır.

Çocuğunuza açıklama yaparken, ‘dün babanla beni yatak odasında daha önce görmediğin bir durumda gördün. Gördüğün durumla ilgili sana açıklama yapmak istiyorum. Anne ve babalar birbirlerine olan sevgilerini soyunup, birbirlerine sarılarak, birbirlerini öperek gösterirler. Bu her ikisi için de güzel, mutluluk veren bir deneyimdir. Anne ve babanın yatak odasında birbirlerine sarıldıkları özel zamanları olur, bu özel sarılma yalnızca anne ve babaların yapabileceği bir eylemdir.’ şeklinde bir açıklama yapabilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzun duygu ve düşüncelerine alan açmanız da oldukça önemlidir. Bizi bu şekilde gördüğünde ne düşündün? aklından ne geçti? ve ne hissettin? gibi sorular sorabilirsiniz.

Yaşanan olaydan sonra çocuğunuzda kaygı, sık sık öfkelenme, penisiyle oynama, agresif davranışlar ya da içine kapanma gibi belirtiler gözlemlerseniz, mutlaka bir uzmandan destek almanızı öneririm.

sevgiyle kalın

Uzman Pedagog Elda Tatlı

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.