Sebepsiz ve Sürekli Ağlama

Cevaplandı
1
0

Merhaba. 4 bucuk yasında 1 kızım var. Çok gereksiz şeylere ağlıyor. Bazen gerçekten çaresiz kalıyorum. Anlatıyoruz babası da ben de komusuyoruz ama gene de aynı şekilde devam ediyor. Misafir varken sebepsiz birden yatıyo yerlere pervane yapıyor peşinde istedigini yapmıyorum ki yapsam da aynı oluyor onu da denedim yapmayınca da fark yok. Nasıl başedenilitiz bu durumu nasıl düzeltebilir. Nasıl bir yol izleyebiliriz bu huyunu bıraktırabilir miyiz gereksiz sebepsiz aglamalarını yardımcı olursanız sevinirim.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

merhabalar Esra Hanım,

çocukların gösterdikleri uyumsuz davranışların altında pek çok neden yatabilmektedir.
özellikle anne ve çocuk arasında yeterince sağlıklı bir duygusal bağ oluşmamışsa, bu durumda çocuk tepkisel olarak annenin beklentilerine duyarsız kalabilir.

Öncelikle aşağıdaki soruları kendinize yöneltmenizi öneriyorum:

Yeterince kaliteli vakit geçiriyor musunuz?
Birlikte oyun oynarken diğer işlerinizi bir köşeye bırakıp, önceliğinizin çocuğunuz olduğunu ona ne kadar hissettirebiliyorsunuz?
Bir hata yaptığında sert ve duygusal açıdan zedeleyici tepkiler veriyor musunuz?

Bu sorular ışığında çocuğunuzla aranızda olan duygusal ilişkiyi yeniden gözden geçirmenizi öneririm.

Bununla birlikte yaşanan pek çok farklı durum çocuklarda uyumsuz davranışlara neden olabilir. Çocuğunuzun ruhsal durumunun değerlendirilmesi ve ağlama krizlerinin altında yatan nedenlerin değerlendirilmesi için mutlaka bir pedagog desteği almanızı öneriyorum.

Sağlıcakla Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.