Okuldaki Arkadaş İlişkileri

Cevaplandı
0
0

Merhaba. Benim sorum oğlum birinci sınıf ve Okulda bazı sorunlar yaşanıyor bunlarla nasıl baş edebilir örneğin sevmediği birinin yanına oturdu ögretmene söyledik ve değişiklik yaptı şimdi yine farklı bir çocuk ama yine sevmiyor saçımı çekiyor tükürüyor diyor ben onun yanında oturmak istemiyorum diyor bu gibi durumlarda ne yapmak gerek daha böyle ufak tefek bi sürü sorun herşeyi öğretmene söylemek lazım mı sizce

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
0
0

merhabalar kezban hanım,
oğlunuz genel olarak hakkını savunmakta zorlanan ve hoşlanmadığı bir şey yaşadığında bunu ifade edemeyen bir çocuk mu? Böyle ise, arkadaşlarıyla sorunlarını çözmekte zorlanıyor olabilir. Öğretmeniyle konuşmanızı öneririm, bir sorun yaşadığında, sizinle çözmek yerine öğretmeniyle konuşması için oğlunuzu teşvik etmelisiniz.

Ancak yaşadığı sorunları sizinle de konuşması oldukça önemli. Evde kukla yardımıyla okulda yaşadığı sorunları yeniden canlandırabilir ve arkadaşlarına isteklerini nasıl ifade edebileceğini oyun üzerinden deneyimlemesini sağlayabilirsiniz. Unutmayalım ki çocuklar en iyi oyun yoluyla sosyal iletişim becerilerini geliştirebilirler.
Sevgiyle Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.