Öğrenci Davranışları

Cevaplandı
1
0

Merhaba Ben öğretmenim. Orta okul yaş grubunda öğrencilerim var. Özellikle kız öğrencilerde çok büyük davranış problemleri yaşıyoruz. Nasıl yaklaşacağız nasıl bu kızları kurtaracağız ne yapmak lazım bir yol gösterin Allah rızası için. Okula jilet getirip elini kolunu jiletlemeler mi dersiniz bıçakla kendini korumaya çalışmalar mı, ağza değil akla hayale alınmayacak küfürler mi dersiniz.. neler neler. Ama bu çocuklar bizim geleceğimiz. Kurtulmaları kurtarılmaları lazım ama ben ne yaptıysam yaklaşamadım. Siz ne önerirsiniz nasıl davranalım ne yapalım nasıl ilgilerini çekelim.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

merhabalar,
öncelikle bu konuya karşı gösterdiğiniz duyarlılıktan ötürù sizi takdir ediyorum. anlattığınız bu davranış sorunları karşında yalnizca sizin bireysel çabanız ile bu çocukları kazanamayabilirsiniz. Merhamet duygusunun temelleri erken çocukluk döneminde atılır. Günümüzde ergenlerin yaşadıkları en büyük problem, birbirlerine karşı empati kurmak istememleri. Ancak bu sorunlara çözüm bulmak için yine çocukların aile ilişkileri gözden geçirilmeli. Bahsettiğiniz bu gençler nasıl ailelerden geliyorlar, bu çocuklar aile içinde kendilerini bir birey olarak hissediyorlar mi? Duygusal ihtiyaçları aileleri tarafından gideriliyor mu? Bir çocuk eğer aile ortamında yeterince değer görmezse kendini bir birey olarak hissedemezse, çevresindeki insanlara da saygı duymayı bırakabilir.
Bu noktada okulun rehber öğretmenine büyük bir görev düşüyor. Okulda akran zorbalığı konusunda eğitici seminerler düzenleyebilirsiniz. Burada amaç hem akran zorbalığı yapmama, hem de bu duruma maruz kalan bir arkadaşını korumaya yönelik farkındalık kazandırmak olmalıdır.
Ayrıca bu çocukların aileleri okula davet edilmeli ve sağlıklı ebeveynlik becerileri konusunda desteklenmelidirler.
Sağlıcakla kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.