Oğlum Sürekli Emmek İstiyor

Cevaplandı
1
0

16 aylık oğlum var doğduğundan bu yana meme emiyo 24 saat meme emiyo yemek yesede emiyo yemesede emiyo bütün gece uyuyo ama meme ağzında uyuyo sütümde var ama kusana kadar emiyo artık kafayı yemek üzereyim ne yapacağımı bilmiyorum nefret ediyorum emzirmekten bana dokunsun istemiyorum artık asla beni bırakmıyor kendi kendine oynarken bile onu izlememi istiyor gözlermi başka tarafa çevirdiğimde gelip dokunup uyarıyor beni lütfen bana bişey söyleyin yardım edin

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhabalar,

yaşadığınız bu durumu analiz etmek için pek çok farklı etkeni gözden geçirmek gerekiyor. Özellikle aşağıda belirttiğim sorular bu sorunun kaynağını görmek adına oldukça önemli.

  • Beklenen bir bebek miydi?
  • Hamilelik ve doğum sonrası herhangi ruhsal bir sorun yaşadınız mı?
  • Doğum sonrası bebeğinizden uzun bir süre ayrı kaldınız mı?
  • Kayıtsız koşulsuz sevgi, bebeğin fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarının etkin şekilde karşılanması, kaliteli vakit geçirme, birlikte oyun oynama gibi güvenli bağlanmanın temel öğelerinin gerçekleşmesinde bazı sorunlar yaşıyor musunuz?

 

Eğer yukarıda ifade ettiğim sorulara yönelik bazı sorunlar yaşadıysanız ya da halen yaşıyorsanız, bebeğiniz size güvenli bir şekilde bağlanmamış olabilir. Bu nedenle de sizden ayrı olduğu anlarda kendini yeterince huzurda ve güvende hissedemiyor olabilir. Bir çocuk psikoloğu ya da pedagogdan yardım almanızı öneriyorum.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.