Oğlum Okula Uyum Sağlayamadı ve Çok Agresif

Cevaplandı
0
0

Merhabalar. Benim sorunum açıkçası bilmiyorum sorun mu oğlum 11 yaşında evde çok sıkıntı olduğumuzu söyleyemem odasını toplamaz kendisi isterse çok güzel topluyor dersleri için kavga etmek zorunda değilim ki genelde yapar yemek yatma konusunda da Problemimiz yok çok yardimsever bir cocuktur karakteri guzel bir oglum var cok sükür Rabbime ama okulla sorunlarimiz var Almanyada yaşayan oğlunu yalnız büyüten bir anneyim yasim 44 ilk okula başlayana kadar üç sene Ana okuluna gitti hiç bir sorunum olmadi cok cabuk Adapte oldu ki kresden önce hic ayrılmamıştık ikinci gün Bana sen git bekleme Anne dedi biliyordu onu kreşi bitti mi alacağımı çok güzel geçti ama okula başladı hep şikayet genelde kavga oğlum çok çabuk sinirleniyor ama kesinlikle kendiliğinden gidip birine kavga çıkarmaz ama ona birisi kavgayla yaklaşınca hemen oda kavgaya girebiliyor oğlumu dinliyorum gerçekten çok yerde haklı ama yinede kavga çözüm deyil bu yüzden bunu ona nasıl anlatabileceğimi de Ben Bilmiyorum çaresizim tavsiyelerinizi bekliyorum.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

merhabalar,
yaşadığınız sorunlar okul cağıyla birlikte başlamış. Belli ki oğlunuz arkadaşlarıyla bir sorun yaşadığında etkili bir şekilde kendini savunmakta zorluk çekiyor. Bir günlük tutarak okulda başını derde sokan olayları yazmanızı öneriyorum. Yaşadığı olaylar karşısında kendini nasıl hissettiğini sormalı ve duygularını dışa vurması için ona alan açmalısınız. Arkadşlarıyla yaşadığı sorunları analiz ettikten sonra rol-drama çalışmaları ile olayları yeniden canlandırın ve oğlunuz bazen kendisini canlandırsın bazen de sorun yaşadığı arkadaşını, yapıcı bir şekilde problemi çözmesi için nasıl davranması gerektiği konusunu birlikte tartışın ve alternatif davranışları oyun yoluyla birlikte yeniden canlandırın. Çocuklar en iyi gözlem yoluyla öğrenirler. Çocuğunuzun problem çözme ve kendini ifade etme becerileri güçlendikçe yaşadığı sorunlarla daha iyi baş etmeye başlayacaktır.
Ancak sizin desteğiniz ile bu sorunlar çözülmez ise bir çocuk terapistine başvurmanızı ve profesyonel yardım almanızı öneriyorum.
Sevgiyle Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.