5 Yaşındaki Oğlum Beni Çok Yoruyor.

Cevaplandı
0
0

Merhabalar. Şu an 5 yaşında olan ortanca oğlum ile ciddi bir durum içerisindeyiz. Önceden güven problemi var nasıl çözerim diye uğraşırken su an kendimi sabrı bitmiş ve hatta sürekli tehdit ve hakaret ederken buluyorum.. o da hala tabiri caiz ise beni kanırtıyor… Tırnaklarını ve parmak uçlarını yiyor eşyalarına zarar verip kardeşini hırpalıyor.. Artık o evde iken hep bir gerginlik var acil yardıma ihtiyacımız var.. bizi yonlendirebilirseniz cok sevinir ömür boyu duacınız olurum.

  • Elmas Yüksek 7 ay önce sordu
  • son düzenleme 6 ay önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
2
0

merhabalar elmas hanım,

güven problemi yaşayan çocuklar genellikle daha hırçın ve zorlayıcı davranışlar sergileyebilirler. Güven sorunu aslında buz dağının görünen kısmıdır. Kaygı, düşük özbenlik saygısı, erken çocukluk dönemi travmaları, öz güven eksikliği gibi pek çok durum güven sorununa neden olabilir. Çocuk için bu duyguları taşımak zordur, çevresine karşı hırçın davranma sebebi aslında taşıyamadığı bu duyguları dışa vurarak, rahatlama çabasıdır.

Öncelikle onun duygularını doğru şekilde analiz edip, geri yansıtmanızı öneririm. Oğlunuzla iletişim kurarken yansıtıcı dinleme tekniklerini kullanmanız yaşanan çatışmaların azalmasını sağlayacaktır.

Mutlu Aile Mutlu Çocuk – Birsen Özkan

bu kitap size yansıtıcı dinleme tekniklerini benimsemede güzel bir kaynaktır.

Ayrıca mutlaka bir uzmandan oğlunuz için destek almanızı öneriyorum.

Sevgiyle Kalın

 

 

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.