Meme Reddine Karşı Yapmalıyım?

Cevaplandı
2
0

Merhaba Rümeysa Hanım. Öncelikle değerli bilgilerinizi bizimle paylaştığınız içim çok teşekkür ederim. Benim sorunum şu ki; 4 aylık bi bebeğim var ve yaklaşık bi aydır memeyle savaş halinde. Bu durum hem onu hem beni çok etkiliyo, yıpratıyor üzüyor. İlk bi ay emme refleksinden dolayı ve uykularının daha rahat olması için emziğe alıştırdık. Emziğe karşı reddedici de olmadı kendisi zaten. Acaba şimdi yaşadığımız bu meme reddinin sebebi emzik olabilir mi? Emziği bıraktırmayı düşündüm ama bu sefer parmağını emmek istiyor. Geceleri beni emerken sorun yok. Ama gündüz emmeleri saat başı maksimum 3 dk oluyor. 2-3 saatte bir emzirmeyi de denemedim bu sefer hiç almadı 8 saat hiç emmeden durduğunu biliyorum. Emzirmenin o kutsallığını doyasıya yaşamak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
2
0

Merhaba,

Meme reddinin birçok nedeni olabilir.

Çözüm olarak ilk başta uygulayabileceğiniz yöntemler şunlar olabilir:

*Kesinlikle baskı ve zorlama olmamalı.

*Ten temasını daha çok arttırmanız önemli.

*Emzirme zamanlarını daha eğlenceli bir hale getirin. Emmiyor diye endişelerinizi kenara bırakarak, neşeli ve eğlenceli hisler ile emzirmelisiniz.

*İlk başlarda uykuya geçişlerde ya da uyurken emzirmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde ten temasının da gücünü arttırmış olacaksınız.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.