Kızım Sürekli Dudaklarını Çekiştiriyor

Cevaplandı
1
0

İyi günler benim beş yaşında bir kızım var son dönemlerde neyle uğraşırsa uğraşsın dudaklarını çekiştirip duruyor bunun nedenini sorduğumda birşey yok cevabını alıyorum seni üzen birşeymi var benle konuşabilirsin dediğimde ben dudağımı çekmiyorum diyip bağırıp ağlamaya hatta elindekileri fırlatmaya başlıyor nedeni sizce ne olabilir şimdiden çok teşekkür ederim

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
2
0

merhabalar nurdan hanım,

kızınızın duygusal stresi artmış olabilir. Duygusal stresin pek çok nedeni olabilir ancak korona virüsü ile birlikte evde geçirdiğimiz karantina süreci de çocukların duygusal stresini arttırmaktadır. Ayrıca yaşanan kaygı ya da öfke sorunları da çocuklarda saç yolma, tırnak yeme v.b. davranışları beraberinde getirebiliyor. Çocuklar zorlayıcı duyguları hissettiklerinde bu duyguları taşımakta zorlanırlar. Aslında tik ve tekrarlayıcı diğer davranışlar yoluyla çocuk  zorlayıcı duygularını dışa vurmaya çalışır.

Son zamanlarda hayatınızda değişen bir şey olup olmadığını gözden geçirmenizi öneriyorum. Ayrıca kızınızın ruhsal analizinin yapılması ve sorunun nedeninin değerlendirilmesi  için mutlaka bir uzman desteği almanızı öneririm.

saygılarımla

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.