Kızımın Gündüz Uykusu Çok Az, Memeyi ve Ek Gıdayı Reddediyor

Cevaplandı
2
1

Merhaba hocam. Kızım 6 aylık 2. Ayından beri emmeyi teddetti sadece uykudayken emiyor. Memeyi anladığı an çığlık çığlığa ağlayıp kendini ittiriyor. Bu yüzden gündüzleri uyutup emzirmeye çalışıyordum bende. Uyumayınca aç kalıyordu çünkü hiçbir şekilde biberonada alıştıramadım kaşıkla yemeyi de reddetti. 5. Aya gelince ek gıdaya başladım. Ama 1 aydır hiç ilerleme kaydedemedim daha kaşık agzına gelmeden çığlık çığlığa ağlıyor ve agzına koyduğum herşeyi püskürtüyor. Ayda 200 gr alıyor almıyor ne yapacagımı şaşırdım artık. Bununla birlikte günzüzleri hiçbir şekilde uyutamıyorum . Saatlerce sallayıp uyutmaya çalıştığım kızım 10 dk geçmeden uyanıyor ve uyurkende hep çığlık çıplığa en uzun uyuduğu yarım saat oda çok nadir geceleri sürekli uyanıyor ve bazı geceler kalkıp saatlerce uyumadığı oluyor. Ne olur yardım edin ne yapabilirim. Artık yorgunluktan ve uykusuzluktan perişan oldum.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
Harika Cevap
2
1

Merhaba,

Meme reddinin birçok nedeni olabilir.

Çözüm olarak ilk başta uygulayabileceğiniz yöntemler şunlar olabilir:

*Kesinlikle baskı ve zorlama olmamalı.

*Ten temasını daha çok arttırmanız önemli.

*Emzirme zamanlarını daha eğlenceli bir hale getirin. Emmiyor diye endişelerinizi kenara bırakarak, neşeli ve eğlenceli hisler ile emzirmelisiniz.

*İlk başlarda uykuya geçişlerde ya da uyurken emzirmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde ten temasının da gücünü arttırmış olacaksınız.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.