Kızım

Cevaplandı
1
0

28 aylik kizim var. Gülme sesi ve ağlama sesinden korkuyor. Bir arkadaş ortamına girsem sesten rahatsız oluyor beni boş odalara götürüyor orada otrtyrz. Ama sessiz sakin ortamlara giryo sakin cocuklarla oynuyor. babaannesi 3 aylik görümcemin kiziyla birlikte bakti 4 ay gibi bir süre.ondan sonra gozlemledm bu durumu. Nasıl davranmam gerekir. Bir de kızım surekli bademcik nedenyle hastaneye gidyo.tv de bile hastane gorse dayanamyo kapattryor bu durumla nasıl başacıkabilirm.Teşekkürler allaha emanet olun

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

merhabalar Öznur Hanım,

Yüksek ses korkusu bu dönemde çocuklarda karşılaştığımız bir sorundur. Ayrıca kızınız bakım gördüğü diğer ortamda yüksek sese maruz kalmışsa, korkusu bununla da ilişkili olabilir. Birlikte oyun oynarken müzikli oyunları tercih edin, arka planda mutlaka eğlenceli bir çocuk sarkısı olsun. Sonra yavaş yavaş müziğin sesini yükseltin, rahatsızlığı arttığında yeniden düşürün müziğin sesini. Zamanla adım adım daha yüksek müzik eşliğinde oyun oynamaya alışmasını sağlayın.

Ayrıca hastane deneyiminden dolayı belli ki kızınız hastane korkusu geliştirmiş. Birlikte bol bol doktor seti ile oynayın. Yaşadığı korkuyu doktor seti oyuncakları ile dışa vurmasında ona yardımcı olun. Ancak doktor korkusu azalmadığı takdirde, mutlaka bir uzman desteği alın.

Sağlıcakla Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.