Kaliteli Zaman Örnekleri

Cevaplandı
0
0

Rumeysa hanim size bisey daha sormak istiyorum.ben ve esim calisiyoruz.evde tv yok.isten kalqn butun zamanimi elaya ayiriyorum.onunla oynuyorum surekli ilgileniyorum.babasida yapmaya calisiyor.fakat bizi gorunce mizmizlik yapio bazen yemek yemek istemiyo.birisi ayni seyi sormus.guvenli baglanmayi guclendirmelisiniz.kaliteli zaman gecirin o zamnlari renklendirin demissiniz.kaliteli zaman nedir tam olarak?nasil renk katilabilir?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhaba,

  • Keyifli bir banyo da hem bağınızı kuvvetlendirebilir hem de banyoyu çocuğunuza sevdirebilir.
  • Beraber resim yapmak, oyun oynamak, masal okumak, sohbet etmek güvenli bağlanmanın güçlerinden kaliteli zaman olarak sayılabilmektedir.
  • Şiddetin hiçbir türü hayatınızda olmamalıdır. Psikolojik şiddet dahi bağlanmayı zedeleyecek güce sahiptir. Fiziksel şiddeti söylemeye gerek bile yok sanırım. Bu da kaliteli zamanı güçlendiren ve alınan tadı arttıran bir etkendir.
  • Özel ve kaliteli zamanlar sıklaştırılmalıdır. Özel an çocuk ve anne/babanın beraber anlam kattığı duygusal anlardır. (Evde anne iş yaparken mutfakta çocuk ile bir arada olma ve bir taraftan iş yaparken bir taraftan sohbet etme bile özel an sayılabilir.) Çocukla kaliteli zaman geçirmek demek 7 gün 24 saat bir arada olmak demek değildir. Annenin de kendine zaman ayırması gerekir.

Kaliteli zaman kavramı, tamamen sizin karşılıklı olarak duygusal anlamda doyum sağlayabildiğiniz her andır kısaca.

İyi akşamlar dilerim…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.