Huysuzluk, İnatçılık ve Mızmızlık

Cevaplandı
1
0

Merhaba oğlum 4,5 yaşında bir küçük kız kardeşi ve birde abisi var. Çok agresif, yapma denilen her şeyi ne olursa olsun inatla yapıyor. Parmak emiyor ufacık dokunulsa avazı çıktığı kadar bağırıp ağlıyor. Arkadaşlarıyla oynarken kendi istediği olmadığı zaman arıza çıkarıyor. Çok fazla yaramaz ne yapacağımı bilemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
4
0

merhabalar,
kızınızın şu anki yaşam koşulları ve gelişim öyküsü hakkında bilgi sahibi değilim ancak kızınızda muhtemelen karsıt gelme sorunu söz konusu. Ayrıca arkadaşlarıyla oyun oynarken liderlik duygusu yüksek olduğu için oyunu yöneten tarafın kendisi olmasını istiyor. Oyunda başka çocukların fikir ve isteklerine adapte olmakta zorluk çekiyor.
Eğer siz ve eşinizde kontrolcü bir kişilik yapısı var ise, aşırı kontrolcü davranıyor iseniz, bu nedenle kızınızda kontrol etme duygusunu yıkıcı seviyede yaşıyor olabilir. Bu nedenle ise hem sizin beklentilerinize karşı yıkıcı tepkiler veriyor olabilir hem de oyun esnasında yüksek kontrol etme duygusu nedeni ile arkadaşlarına fazla müdahele ediyor olabilir. Elbette ki bunun dışında başka nedenlerde söz konusu olabilir. Vakit kaybetmeden bir uzmandan yardım almanızı öneriyorum. Kızınızın iç dünyasında neler yaşadığını görmek için bir takım psikolojik testler uygulanmasını öneririm.
Sağlıcakla Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.