Hiperaktivite

Cevaplandı
1
0

Belki bi çare bulabilirim diye bir ihtimal şansımı denemek istedim.. 6 buçuk yaşında 1. Sınıfa giden bir oğlum var. Hiperaktivite ve dikkat dağınıklığı tanısı konuldu. Risperdal hap kullanıyoruz. Çok ta bi etkisini görüyorum diyemem bir nebze belki.. Saldırgan, sınırlı, ağlayan, hoplayan, zıplayan, kıran, döken vb bir çocuk. Artık bazı zamanlar oluyor ki tukenecegimi hissediyorum. Ne zaman Son bulacak bilmiyorum.. Rehabilitasyon terapi önerildi. Ücretini karşılayacak durumda değilim açıkçası. Ne önerirsiniz. Tşk ederim şimdiden..

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Dikkat eksikliği beyinde salgılanan bazı kimyasal hormonların eksikliğine dayanan nöropsikiyatrik bir durumdur. Dikkat eksikliği sonradan ortaya çıkan bir durum değildir. Doğuştan gelen bir anamolidir. Dikkat eksikliği olan çocuklar anlık istek ve hazlarını erteleyemekte zorlanırlar. Bu nedenle de uyumsuz davranışlar sergileyebilirler.
İlacın çok etki etmediğini düşünüyorsunuz, bir anne olarak çocuğunuzun davranışlarını en iyi siz gözlemleyebilirsiniz. Yeniden çocuk psikiyatristine gitmenizi öneriyorum, belki ilaçla ilgili yeni bir düzenleme gerekiyor olabilir.
Ayrıca bu sorunu yaşayan çocuklar nerede nasıl davranlamaları gerektiğini zihinlerinde imgeleyemezler(canlandıramazlar). Olumlu davranışlarını takdir etmeye özen gösterin ki, zihninde olumlu davranışlara yönelik imgeler artsın. Bununla birlikte yaşadığınız davranış sorunlarının azalması için mutlaka bir pedagog ya da psikologa başvurmalısınız.

Sevgiler

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.