Güvenli Bağlanma Meme Reddi İlişkisi

Cevaplandı
1
0

Merhabalar rümeysa hanım kızım 3buçuk aylık yaklaşık bir aydın meme reddi yaşıyoruz her uyanık olduğunda emzirmeye çalıştığımda anlıyor kendini geriye atıyor krize giriyor ve son bi hafradır da aynı şeyi uyutacagımı anladığı zaman yapıyor kucağımda yada ayağımda sallayarak uyutuyorum ama ikisindede ayni tepkiyi veriyor aşırı sinirlenip sakinleşmiyor ve saatlerce uyumuyor uyumadıgı için daha ahlamalı gün geçiriyoruz bu durum aramızdaki güvenli bağlanmalı zedeler bebeğim beni kötü bilir diye korkuyorum. Korktuğum başıma gelirmi

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhaba,

Siz sakin ve rahat olmaya özen gösterin. Güvenli bağlanma pamuk ipliğine bağlı değildir. Endişelerinizden arının ve daha sakin olun ki o da rahatlasın. Ayrıca rutin kontrollerinde herhangi bir sıkıntı var mı yok mu diye çocuk hekiminiz ile iletişimde olmanızı öneririm. Belki de ağrısı vardır ve sorun psikolojik değildir.

Uykuya geçişleri kolaylaştırmanız için ve düzen olmasını desteklemek için sadece yapacağınız birkaç önemli nokta vardır. Sitedeki yazılarım arasında güvenli bağlanma yazımı en az bir kere okuyun isterseniz. Güvenli bağlanma ve uyku yakından ilişkilidir mesela. Bebekler tek başına değil de anne ile temas kurdukça daha rahat uyurlar. Bunun için erken bir saatte uyumasını istiyorsanız siz de onun yanında olmalı ve masaj hareketleri, ninni söyleme, sevgi sözcükleri ile hafifçe pışpışlayarak uykuya geçişine yardımcı olabilirsiniz. Buna ek olarak da geceleri sizinle kol mesafesinde olacak kadar yakın bir yerde uyuması önemlidir. Bunun yanı sıra bebekler uykuya geçmek için ilk 2 yıl korku duyabilirler. Çünkü dünyaya adapte olamadıkları için uykuya geçmekte zorluk yaşarlar ve annelerinden güven almak isterler. Bu ve buna benzer sebeplerden dolayı çocuklar özellikle de bebekler için ideal bir zaman belirtmemiz mümkün ve sağlıklı değildir. Düzen sağlamak için berabe uyuyun.

İyi akşamlar dilerim…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.