Çocukluk Mastürbasyonu Ne Zaman Başlar, Ne Yapmalıyım?

Cevaplandı
2
0

Merhabalar.  Benim 10 yaşında ve 10 aylık olmak üzere iki Kızım var. Sorunum/ sorum şu ki, büyük Kızım üç yaşındayken kendini sıktığını fark edip pedagoga götürmüştüm. Bunun bir çeşit mastürbasyon olduğunu biliyordum çünkü kendim de çocukken yapardım hatırlamıştım. Üzerinde durmadık, görmezden geldik tamamen bitmedi ama epey azaldı. Ancak aynı davranışı 10 aylık Kızım da yapıyor ve ben bu davranışın benim yaptığımla ve büyük kızımın yaptığıyla aynı olduğunu bilmeme rağmen literatür 3 yaş civarı başlar dediği için kimseye soramıyorum. İlla ki cinsel kimlik oluşurken mi olmalı, bu kadar erken dönem olamaz mı? Ne yapmalı nasıl bir yol izlemeliyim?

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhabalar Merve Hanım,

Çocukluk dönemi Mastürbasyonu genellikle 3 yaş döneminde görülmeye başlar. Bebeklik döneminde de sık sık olmamakla birlikte Mastürbasyon görülebilir. Ancak bu kadar erken yaşta başlaması genellikle psikolojik bir soruna işaret edebilir.

Bu dönemde bebeğin hissettiği sevgi ve ilgi yoksunluğu, annenin gergin ve stresli ruh hali, bebeğin anneye güvensiz bağlanması gibi durumlar bebeklik döneminde mastürbasyona neden olabilir.

Bu problemle ilgili daha fazla soru ve detaylı cevap için: https://www.zihni.org/sorular/etiket/cocukluk-cagi-masturbasyonu

Sevgiyle Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.