Oğlum Tuvalete Gitmekten Korkuyor

Cevaplandı
2
0

Merhaba,
2,5 yaşında ve 3 aylık iki oğlum var. Şuan çalıştığım için annem ve babam bakıyor. Babamızın tayini çıkmadığı için de farklı şehirlerdeyiz yaklaşık 7 aydır.
Büyük oğlum İstanbul’a yerleşmeden önce kreşe gidiyordu. Buraya geldik, kreş yok, baba yok, kardeşi gelecek tabi haliyle çok etkilendi. Dede ve anneanne tarafından da yapma dedikçe şımartıldı.
Benim sorum yeme içme konusunda değil uzun zamandır kendi yiyor yemediğinde biliyorum ki aç değil, ısrarcı olmuyorum. Ama çok hırçın yanlış yaptığını anladığı anlarda gözüme baka baka atıp fırlatıp kırıyor sarar veriyor sürekli. Bir de ben hamileyken ve doğum iznindeyken ailem tuvalet eğitim vermek istedi. Ben kendim yapmak istedim biraz uğraştım baktım korkuyor ve hazır değil bi köşeye geçip anne ben burda yapcam tuvalete yapmıcam diyor ama ailem ısrarla anlıyor niye yapmıyor deyip küserek seni parka götürmicem diyerek iyice soğuttular. Ben şuan işe başladığım için ve kış olduğu için erteledim onlara da sizin yazınızı okudum ama çocukta etkisi kaldı ne yapmalıyım?
Yardımlarınızı rica ediyorum

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
2
0

Merhaba,

Çocukların davranışlarında problemler gözlemlediğimiz zaman aslında ilk adımımız, yetişkinlerin hareketlerini değiştirmemizdir. Burada anne ve babanız değişim için adım atmaya başladı ise artık zamana bırakmamız ve çocuğunuzun güveni geri kazanmasına ihtiyacınız var. Aksi halde güven ortamı olmazsa, sükunet ortamı da sağlanamaz.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.