Bebek Doğunca Aile İçi Huzursuzluk

Cevaplandı
0
0

iyi akşamlar. yakın zamanda doğum yaptım bebeğimiz aramıza katıldığından beridir eşimle ben bebege karsi cok titiziz en küçük bi ses te bebek uyanmasa bile birbirimize bağırıyoruz. eşim bebeğine çok düşkün her şeye yardım ediyor ancak ikimizin birbirini anlamayıp bağırması ev içindeki huzuru da bozuyor. bebeğin ağlaması uyumaması herhangi bir yerden gelen ses eşimin sinirlenmesine ve de benim sinirlenmeme sebep oluyor .sizce ne yapmamız gerekiyor. Bebeğe karsı çok korumacı yaklaşıyoruz ancak birbirimizi çok kırıyoruz. Yardimlarınıza ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

  • R................ 2 sene önce sordu
  • son düzenleme 2 sene önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

merhabalar,

bebeğinizin bakım sürecinde korumacı tutumlarınız belli ki evde bir stres ortamını da beraberinde getirmiş. Bebeğinizin size ihtiyacı olduğu her an yanında olmak istiyor, onun ihtiyaçlarını bir an bile ertelemiş olmak istemiyorsunuz. Ancak bebeğinizin ihtiyaçlarına odaklanırken, bir çift olarak sizin ihtiyaçlarınıza göz ardı ediyor olabilirsiniz. Bu konu ile ilgili duygu ve düşüncelerinizi eşinizle şeffaf ve açık bir şekilde dile getirmenizi öneriyorum. Annelik ve babalık sorumluluğunu yerine getirirken çift olarak duygusal ihtiyaçlarınızı göz ardı etmeniz, stres ve huzursuzluğunuzu giderek daha da arttırabilir, birbirinize yabancılaşabilirsiniz.

Eşinizle keyifli vakit geçirmeye özen gösterin, bir aradayken birlikte yapmaktan zevk aldığınız şeyleri yapın.  Karşılıklı sohbet edip, duygularınızı paylaşmaya özen gösterin.

Sevgiyle Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.