Bebeklik Çağı Mastürbasyonu

Cevaplandı
5
0

Merhabalar hocam. Canımı çok sıkan bir konu var. Kızım 10 buçuk aylık ve 3 aydır falan emekleme pozisyonunda bacaklarını sıkıyor sıkıyor ıh ıh vs diyerek terliyor bile bazen çocuk doktoru bebek mastürbasyonu dedi gün boyunca uyanık olduğu sürece yapıyor resmen oh falan diyecek hale geliyor sonunda anlatırken bile içim kötü oldu ne yapabilirim çok çaresiz hissediyorum kendimi. İnşallah cevap verirsiniz . Allah her daim yardımcınız olsun. Görüşmek ümidiyle…

  • Yasemin Çevik 2 sene önce sordu
  • son düzenleme 2 sene önce
  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
5
1

Merhaba,
Çocukluk ya da bebeklik çağı mastürbasyonu olarak adlandırdığımız bu haz alma durumunun birçok nedeni olabilir. Sebeplerini şöyle sıralayabilirim:
Genital bölgenin iyi temizlenmemesi için bez değişimi esnasında altını değiştiren kişi tarafından gereğinden fazla temas yapılması ve sürtünme davranışının gerçekleştirilmesi
Alerjik durumlar, mantar oluşumu sebebiyle kaşınma
Pişik ve benzeri deri hassasiyetleri sebebiyle ilk aşamada çocuğu rahatsız eden bir acı
Dokusu veya bedeni sebebi ile çocuklarda rahatsızlık hissi yaratan iç çamaşırları ve kıyafetler çocuğun haz alma duygusunu keşfetmesine sebep olabilir. Bunlar genelde fiziksel ve tıbbi etkenlerdir. Bir de işin psikolojik kısmı var. Psikolojik anlamda mastürbasyona sebep olabilecek etkenleri de şöyle sıralayabilirim:
İlgisiz kalma
Yalnızlaştırılma
Gereğinden fazla ekrana maruz kalma (25. kare faktörü)
Şiddetin herhangi bir türüne maruz kalma (fiziksel, psikolojik, duygusal) gibi sebepler de psikolojik sebeplerdir.

Peki ne yapmalısınız?
Kızma, cezalandırma ya da üzerine şaka yapma gibi tepkiler vermeyin.
Onu utandırmayın, aşağılayıcı bir tavır sergilemeyin.
İlgisiz bırakmayın. Yalnız kalmasına izin vermeyin. Sevgi ve güven bağı kurun.
Davranışın genellikle sergilendiği zamanlara dikkat edin ve bu zaman dilimlerinde onu meşgul edecek etkinlikleri önceden planlayın. Bu davranışa eğilim gösterdiğini fark ettiğiniz anda hemen yanınıza çağırıp etkinlik ile oyunlar kurun ve davranışı unutmasına yardımcı olun.
Ödül ve ceza kullanmayın.
Bol bol sevgi ve güvenli bağlanmayı arttırıcı unsurlar ile haz alma duygusunun yerini anne baba olarak duygusal doyuma bırakın.

Bir de bunun bir cinsellik olmadığını aklınızdan çıkarmayın ve endişelenmeyin. Yukarıda anlattığım yöntemleri de oldukça sakin ve kaygısız olarak yönetin ki bebeğiniz de bir kaygı hissetmesin.

İyi günler dilerim…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.