Bağırmak İstemiyorum

Cevaplandı
1
0

Merhaba 29 yaşındayım ve iki kız annesiyim. 6 ve 2 yaşlarinda.

6 yaşındaki kızım anaokulunu gidiyor ve mutlu geliyor zaten çok isteyerek okula gitti. Öğretmeni kızımdan çok memnun ama eve geldikten sonra sürekli. bir mizilti hali var ne isterse mizildayarak anlatıyor . Önceleri bir skntisi var diyerek anlamaya sabırla yaklaşmaya çalıştım ama bir yerden sonra benimde babasının da sabri tukleniyor ve sesimizi yukseltiyoruz. Gerçekten çok vicdan azabı çekiyorum sonra ama olmuş oluyor işte. Miziliyor diye dediğini yapmak istemiyorum alışmasın diye bu sefer inatlasmis oluyoruz inat etmesini ogretiyorum çocuğa diye ikilemlerde kalıyorum. Cevabınızı merakla bekliyorum sevgiler.

 

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhabalar Elif Hanım,

anladığım kadarıyla kızınız ısrarcı olarak dediklerini yaptırmaya çalışıyor. Siz de bazı zamanlar ısrarlarına dayanamayarak, kurallarınızdan taviz veriyorsunuz. Yapılan araştırmalara göre, sözünü en kolay dinleten evebeynler çocuklara kuralları açıklarken sakin kalabilen evebeynlerdir. Öncelikle eşiniz ve siz eşit kararlılıkta olmalısınız. Ayrıca sevgi ve ilgi odaklı zaman geçirmeniz oldukça önemli.
İlgi yoksunluğu hisseden çocuklar tepkisel olarak evebeynin beklentilerine duyarsız kalırlar. Çocuk duygusal olarak hissettiği ilgi eksikliğini dile dökemediği için, bunu zorlayıcı davranarak dışa vurma yolunu şeçer.

Sevgiyle Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.