Ağzına Sürekli Bir Şeyler Sokma

Cevaplandı
3
0

Merhaba kizim 7 yasinda ve bebekliğinden beri ne bulursa ağzına sokuyor. Bu alışkanlığı bıraktıramadık tv izlerken kitap okurken konsantre olduğunda (farkında bile değil bence ) ağzında illaki bir şey var o an eline ne geçerse emziği bırakma sürecimiz biraz sancılı geçmişti 🙁 başka bir sebep aklıma gelmiyor ama çözüm de bulamıyoruz değerli fikirlerinize ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
4
0

Merhabalar Hilal Hanım,

kızınızda yenilmeyen maddelerin sürekli tüketilmesi olarak tanımlaman Pika bozukluğu olabilir. Demir & çinko eksikliği ya da kansızlık gibi sorunlar Pika bozukluğuna neden olabilir. Bu yüzden mutlaka bir çocuk doktoruna danışmanızı öneriyorum.
Ancak bu davranışın altında kaygı, depresyon, öz güven eksikliği gibi pek çok neden yatabilir. Özellikle bebeklik çağından beri devam etmesi, psikolojik kökenli bir sorun olma ihtimalini güçlendiriyor. Size tavsiyem önce bir çocuk doktoruna başvurmanız, eğer fizyoljik bir neden söz konusu değilse, bir çocuk psikoloğundan ya da pedagogtan destek almanızdır. Bu sorun uzun süreli terapi desteği ile çözüme kavuşabilir.

Sevgiyle Kalın

Uzman Pedagog Elda Tatlı

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.