Ağlama Sorunu

Cevaplandı
2
0

İyi günler 1 yaşında bir oğlum var aynı odada kol hizamda beşiğinde uyuyor ama geceleri emmek için yanıma geliyor ve beraber yatıyoruz bizim sorunumuz sürekli emmek istemesinde ziyade son 2 aydır geceleri kriz geçirircesine ağlamasıydı son 1 haftadır da ağlamaktan ötede çığlık atıyor sabaha kadar 20 dk da bir sürekli bir çığlık atma durumu var gunduzleride kucagimdan hic inmek istemiyor ne yapmam gerektigini bilemiyorum artik cvp verirseniz çok memnun olurum

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
2
0

Merhabalar,
bebeğinizin geceleri sık sık uykusunun bölünmesi ve gündüzleri size bağımlı davranışlar sergilemesi, son zamanlarda kaygı sorunu yaşadığına işaret edebilir. Önemli olan kaygı sorununa neden olan temel nedeni görmek ve bunu gidermektir. Bebeğiniz korku uyandıran bir olaya maruz kalmış olabilir. Siz stresli ve gergin bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Eğer bakım veren kişi kaygılı ve stresli ise, bu bebekte kaygılı bağlanmaya neden olabilir. Bu durumda ise bebek anneden ayrı kaldığı ortamlarda, kaygı ve gerginlik hisseder. Kendini güvende hissetmek için anneye bağımlı davranışlar sergileyebilir ya da gece uykularında kendini yeterince güvende hissedemediği için derin uykuya dalamaz.
Uyku saatini keyifli hale getirmeye özen gösterin. Uykuya geçiste fiziksel teması arttırın. Uyku saatine geçişte stresli ve kaygılı olmamaya özen gösterin.
İyi günler dilerim.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.