Kızım Ağlıyor ve Öğretmenle Problem Yaşıyoruz

Cevaplandı
2
0

Merhabalar lutfen bana cevap verin…
Artik sesimi duyuramiyorum kimseye kizim da surekli aglama hırçınlık bağırma 5 yasında anasınıfına gidiyor öğretmenin dediklerini evde aynen uyguladık çocuk evde ve çevremde düzeldi sakin daha bir dinliyor ama öğretmen hep şikâyetçi burnuma kadar geldi diyor ve cok zeki ama ahlâk olmadan bir işe yaramaz diyerek rencide edici konuşuyor. Daha 5 yaşinda olan bir çocuk ama öğretmen bu kız kötü bir kız olucak ilerde çocuklarına faydası olamayan bir anne kötü es olacak diyerek psikolojik baski uyguluyor ve ben ikinciye hamileyim öğretmen sürekli bana yapıcı değilde yıkıcı konusuyor senin isin zor bununla ikincide olacak acıyorum sana diyor böyle hakkı var mı bir 5 yasında olan çocuk ile ilgili bu kadar kırıcı konuşmaya beni ağlatmaya hakki varmı psikiyatriye götür dedi sıra alamadım dedim cebimizde para var mı diye sormadan özele götür devlette sıra gelecek diye beklersen çok beklersin diyor nolur bana birşeyler yazın benim kızımın tek sorunu ağlaması vurması arsızlığı yoktur ögretmen nasıl bi şekilde görüyor bilmiyorum 5 yaşında bir çocuk nasıl ahlaksız diye nitelendirilir bana bir öneri verin lütfen artık dayanamıyorum bende isterim çocuğum ağlamasın ama napabilirim

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
3
0

merhabalar,
kızınız öğretmenin görüşüne göre okuldaki sosyal düzene uyum sağlamakta bir takım zorluklar yaşıyor. Bu süreçte öğretmenin sizinle yeterince empati kuramaması sizi tüketmiş gözüküyor.

Öğretmenin görevi elbette yıkıcı değil yapıcı davranarak her çocuğu kazanmaya gayret etmektir. Öğretmen aslında çocuğun kaderini belirleyici bir figürdür. Çocukla kurduğu bireysel ilişki, çocuğu sevmesi ve benimsemesi, çocuğun okul hayatına yönelik tüm algısını şekillendirir.

Kızınızn ruhsal analizini yapmadan yaşadığı soruna bir yorum yapmam mümkün değil. Ancak bulunduğunuz şehirde çocuk psikiyaristinden önce bir çocuk psikoloğuna başvurmanızı öneriyorum. Çocuklarda yaşanan davranış sorunları çoğunlukla ilaç tedavisi gerekmeksizin, terapi desteğiyle düzelebiliyor. Bulunduğunuz şehri belirtmemişsiniz ancak artık belediyelerin ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetleri var. Bu hizmetlerden de faydalanabilirsiniz.

Sağlıcakla Kalın

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.