8 Yaşında ADS

Cevaplandı
2
0

Merhabalar,tesadüfen sizleri gördüm Insallah yardimci olursunuz.
Biz Almanyada yasiyoruz kizim 2,sinifta ads teshisi konuldu ve 15 mg ilac kullaniyor okulda.
Ogretmeni faydasi gördügünü söylüyor ama yinede yeterli olmadigi matematik ve almanca dersinde basariz oldugunu söylüyor… tekrar test yapilmasi gerektigini tavsiye etti ve iq testinin sonucu en alt seviyelerde psikolog da sasirdi ve eger bu testin sonucunu ögretmeni onaylarsa okukunun degismesi gerektigini özel egitim almasini önerdi… sasirmis bir durumdayim…
1.sinifta okumayi yazmayi söken bir cocuk,matematik dersinde 100 e kadar parmaklarini daha kullanmakta ama benim gözümde kötü degil… beceren bir cocuk.
Özgüveni zayif,yanlis yapmaktan korkan bir cocuk o yüzden kendini ifade etmekte zorlaniyor…
Nasil bir yol izleyebiliriz,uzaktan teshis kiymaniz tabi mümkün degil,belki bir kac öneride bulunursunuz …
Tesekkürler,saglicakla kalin
Sibel Emre

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
2
1

Merhaba,
Şimdi öğretmen hangi konuda faydasını görüyormuş? Bir sürecin işe yaraması demek, her derste en iyisi olmak demek değil. Ayrıca anladığım kadarıyla Türksünüz ve Almanya’ya ne zaman gittiğinizi, çocuğun orada doğup doğmadığını bilmem gerekiyor. Bunun yanı sıra matematik bir zeka unsuru değildir ki matematikte iyi değil diye çocuk yetersiz diyelim. Ve daha 2. sınıftan bahsediyoruz. Ben biraz farklı düşünüyorum ve başka bir uzmana daha gitmenizi öneriyorum. En alt seviyelerde zeka düzeyi çıkan çocukların yaşadığı durumlar çok başka oluyor ve ben test sonucunda bir hata olabileceğini düşündüm bir an. Siz başka bir uzmana daha gidin ve çocuğun en iyi gözlemcisi olarak onu rahatlatmak için de bu süreçte güven vermeye devam edin.

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.