1 Yaşından Sonra Oda Ayırma

Cevaplandı
2
0

Merhaba Benim birkaç sorum olucak.

ilk önce 3 aylık bir erkek bebeğim var. Aynı odada anne yanı yatağında yatıyor. Eşim iki gece de bir gece çalışıyor bende  aynı yatakta Yanımda yatırıyorum. Bu onun için sıkıntı olur mu bir yatağında bir benim yanımda. Bir de anne yanı yatağı en fazla 1 yaşına kadar yatabilir sonra Yatağını odamda başka biryere koyucak yerim Yok odasında yatsa 1 yaşından sonra nasıl olur.

İkinci olarak benim sakındığım bazı konular var bebeğime uygulamadığım. Okuduğumuz öğrendiğiniz şeyler uyguluyorum temeli açısından. Fakat etrafta akrabalarımız erkek bebekmiş diye çok hırpalayarak ağzına vurarak çok şiddetli seviyor erkek bebekmiş böyle sevilirmiş diye sürekli uyarıyorum bildiklermi omlara da aktarıyorum ama yine aynı bu durumda bebeğimde nasıl bir değişiklik olur basıl davranmam gerekiyor. Uzun oldu hakkınızı helal edin cevaplarsanız çok sevinirim

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
2
0

Merhaba,

Rutin olarak anne yanı beşikte yatmasını öneririm. Bir orada bir burada zihin ve duygu karışımına neden olabilir. Yaş olarak da 3 yaş öncesi odanın ayrılmamasını düşünen taraftayım.

Diğer konuda mutlaka nazik bir dil ile sert bir sevgi gösterilmemesini anlatmanızı öneririm. “Erkektir böyle sevilir” mantığının günümüzdeki yankılarını maalesef üzülerek görüyor ve yaşıyoruz. Bunun önüne geçmeniz önemli. Ve ayrıca çocuğun zihninde “sevgi=şiddet” algısının oluşmasına da neden olabilir. Yani söylemler gerçeği hiç de yansıtmıyor. Siz sevgi ve güven dilini kullanmaya özen gösterin.

Güvenli bağlanma ile ilgili yazıma ulaşmak için şu yazımı da okuyabilirsiniz:

Pedagojinin Bel Kemiği: Tüm Hayatımızı Etkileyen Bağlanma Kuramı ve Önemi

İyi akşamlar dilerim…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.