3 Yaşında Kızım Sizi Sevmiyorum Diyor

Cevaplandı
1
0

merhaba 2 kızım var biri masal 3 buçuk yasında ikinci deniz henüz 4 aylık. Masal doğumundan itibaren hırçın ve huysuz bir bebekti kolik bebekti ve cok sıkılgandı kendine sarılmasından öpülmesinden hoşlanmaz. kardeşi gelince çok aşırı kıskançlık olmadı zarar verme isteği falan yok. hatta bi cok konuda bana yardimci ve cok anlayisli fakat bazi zamanlarda ozellikle istedikleri olmadiginda (oyuncak süt kurabiye çikolata) seni sevmiyorm istemiyorm diyor bu cok uzuyo sen sevmesende ben seni cok sewiyorm diyorm ama ne yapcami sasirdim yardim istiyorm…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
En iyi Cevap
1
0

Merhaba,

Yaşadığınız durumun bir bağlanma sorunu olup olmadığını az çok gözlemlemek için şu yazımdaki belirtileri karşılaştırabilirsiniz:

https://www.zihni.org/baglanma-kurami-ve-onemi/

Anlatımlarınıza göre ortada bir bağlanma sorunu görünmüyor. Şu anda gelişim dönemi olarak özerklik dönemini bitirmek üzere ve yavaş yavaş sosyalleşme, kurallara uyma gibi hususlar etkili olacak yaşamında. Bunun için bir geçiş süreci olarak da düşünebilirsiniz. Ayrıca istediği olmadığı zaman verdiği tepkiler de ikna çabaları olabilir. Aradaki sevgi bağını zedelememek için elbette sizlerin tepkileri çok önemli. Sevgi ile “Seni sevmiyorum” dediği zamanlarda “Ben seni her zaman seviyorum/seveceğim” şeklinde kısa ve öz bir yanıt verebilirsiniz.

İyi akşamlar dilerim…

  • Yorum yapabilmek için yapmanız gerekli
1 sonucu gösteriliyor
Cevabınız

Lütfen göndermeden önce yapınız.